Get Adobe Flash player

Ścieżka piesza - Szlak zielony 14,0 km

pieszePlan trasy:

Ruciane-Nida - Guzianka - Piaski - Onufryjewo - Wejsuny - Ruciane-Nida

Opis trasy:

Ten 14 kilometrowy szlak jest przeznaczony dla tych wędrowców, którzy cenią sobie absolutny spokój i ciszę. Na jego przebycie potrzeba około 4 godzin.

Wyruszamy z Centrum Informacji Turystycznej i Promocji. Tuż za nią skręcamy w ul. Mazurską. Wraz z nią po kilkunastu minutach docieramy do Guzianki. Przekraczamy mostek na śluzie i maszerujemy dalej w kierunku Wejsun. Około 200 metrów za Ośrodkiem NBP "Guzianka" skręcamy w lewo, w leśną drogę. Prowadzi nas ona przez piękny sosnowy las.

Docieramy do pola namiotowego "Tarasowa" nad jez. Bełdany. Tuż przy polu znajduje się skrzyżowanie, przez które przechodzimy prosto. Droga doprowadzi nas do miejscowości Piaski. Przechodzimy przez wieś i skręcamy w prawo w wąską asfaltową drogę. Po 300 metrach skręcamy dla w lewo w las. Idąc leśnym duktem przecinamy piaszczystą drogę do Onufryjewa.

Po kilkunastu minutach leśny szlak wyprowadza nas na asfalt prowadzący do Wejsun. Skręcamy w lewo i asfaltem przemierzamy około 500 metrów, po czym znów wchodzimy w las skręcając w prawo. Nasza leśna ścieżka biegnie równolegle z drogą asfaltowa. Doprowadza nas do skrzyżowania tuż przed Wejsunami. Skręcamy na nim w prawo.

Przed nami piaszczysta, dość szeroka droga, która doprowadzi nas do drogi krajowej nr 58 Ruciane-Nida - Pisz. Przecinamy ją wkraczając w wąską leśną drożynkę. Na pierwszym skrzyżowaniu idziemy prosto. Po 200 metrach docieramy do brukowanej drogi prowadzącej z Rucianego do Wiartla. Przechodzimy przez nią zagłębiając się w ciemnym lesie.

Po pewnym czasie szlak nasz łączy się ze ścieżką przyrodniczą Nadleśnictwa Maskulińskiego. Wraz ze ścieżką zwiedzamy zabagnione brzegi urokliwego leśnego jeziorka. Po kilku minutach szlak wyprowadza nas na ul. Nadbrzeżną. Skręcamy w prawo i po chwili docieramy do mostu na Kanale Nidzkim. Przekraczamy go i kierujemy się w głąb miasta.

Po krótkiej chwili docieramy do Informacji Turystycznej zamykając pętlę.

Opis trasy pochodzi ze strony: www.lotmp.pl

Foto

Wizyt

Dziś44
Miesiąc1033
Ogółem380515

Nasi partnerzy


oferta noclegów w Wejsunach na eholiday.plPensjonat i Domki Letniskowe Wejsunek
 

Noclegi Mazury

Warto zobaczyć:

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook'u ! Zawsze aktualne oferty specjalne i promocje!


stat4u Katalog Stron Internetowych