Get Adobe Flash player

Ścieżka piesza - Szlak Pomarańczowy 7,0 km

pieszePlan trasy:

Ruciane-Nida - Guzianka - Ruciane-Nida

Opis trasy:

Ten niespełna 7 kilometrowy szlak pieszy doskonale nadaje się na popołudniową przechadzkę. Na jego pokonanie będziemy potrzebowali około 1,5 godziny. Wiedzie on poprzez zróżnicowane lasy, począwszy od borów sosnowych, aż po podmokłe lasy liściaste. Wyznaczając go wykorzystaliśmy odległość pomiędzy dwiema częściami miasta. Każdy miłośnik przyrody znajdzie tu coś dla siebie. Cały szlak jest dobrze oznakowany.

Zgodnie z tradycją szlak ma swój początek w Gminnym Centrum Informacji Turystycznej i Promocji. Wyruszamy stąd ulicą Dworcową w kierunku drugiej części miasta ? Nidy. Po 300 metrach na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w Aleję Wczasów. Mijamy położony po prawej stronie Urząd Miasta i Gminy oraz pocztę. Tuż za pocztą skręcamy w lewo w ulicę Słowiańską. Kierujemy się do położonej na jej końcu plaży. Dojście do niej umożliwiają schodki na końcu ulicy. Po zejściu nad jezioro wraz ze szlakiem skręcamy w prawo.

Nasza droga biegnie teraz nad samym jeziorem po leśnej ścieżce. Po około 500 metrach dochodzimy do Ośrodka Wypoczynkowego "Wodnik". Przechodzimy przez jego teren i wkraczamy do kolejnego ośrodka "Perła Jezior". Z "Perły Jezior" szlak prowadzi nas do ośrodka PTTK "U Andrzeja", przez który wychodzimy na Aleję Wczasów. Pamiętajmy, że na terenie ośrodków jesteśmy tylko gośćmi i obowiązuje nas odpowiedni sposób zachowania się. Przecinamy Aleję Wczasów i wchodzimy na leśny dukt. Prowadzi on nas przez las oddzielający obie części miasta. Na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo.

Teren w tym miejscu staje się pagórkowaty. Po kilku minutach marszu po lewej stronie, w dole dostrzec można wijącą się rzekę Nidkę. Wraz z naszą ścieżką, idąc cały czas lasem, docieramy do Rucianego. Przechodzimy przez tory kolejowe i docieramy do drogi nr 58. Przecinamy ją wchodząc w ulicę Cichą. Początkowo ulica ta ma nawierzchnię utwardzoną, potem staje się drogą gruntową. Docieramy wraz z nią do skrzyżowania w Guziance. Skręcamy na nim w prawo wchodząc w ulicę Mazurską, którą docieramy do Informacji Turystycznej kończąc wycieczkę.

Opis trasy pochodzi ze strony: www.lotmp.pl

Foto

Wizyt

Dziś23
Miesiąc549
Ogółem378245

Nasi partnerzy


oferta noclegów w Wejsunach na eholiday.plPensjonat i Domki Letniskowe Wejsunek
 

Noclegi Mazury

Warto zobaczyć:

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook'u ! Zawsze aktualne oferty specjalne i promocje!


stat4u Katalog Stron Internetowych